Home / Loose diamonds / Clarity / SI1 / D6167642584 D6167642584 Description Round Brilliant 1.51CT Color E Features Shape : Round |Cut : Good |Carat : 1.51 |Clarity : VS2 |Color : E |Polish : VG |Symmetry: VG |Flourescence: None |Culet: Very Small |Table%: 60.00 |Depth%: 60.50 |L/W: 0.00 Related products Loose diamonds 2188489732 A Round 3.23 Ct F color diamond with VVS1 clarity. Measures 9.42 x 9.48 x 5.89 mm. VM-0500 Features Shape : Round |Cut : Ideal |Carat : 3.23 |Clarity : VVS1 |Color : F |Polish : EX |Symmetry: EX |Flourescence: Medium |Culet: Slightly Large |Table%: 58.00 |Depth%: 62.40 |L/W: 0.99 Loose diamonds 6173190803 A Round 3.25 Ct E color diamond with VVS1 clarity. Measures 9.44 x 9.52 x 5.88 mm. MGS-046-02 Features Shape : Round |Cut : Ideal |Carat : 3.25 |Clarity : VVS1 |Color : E |Polish : EX |Symmetry: EX |Flourescence: None |Culet: Medium |Table%: 57.00 |Depth%: 62.00 |L/W: 0.99 Loose diamonds 2207846530 Description A Round 3.15 Ct G color diamond with IF clarity. Measures 9.3 x 9.36 x 5.85 mm. VM-0611 Features Shape : Round |Cut : Ideal |Carat : 3.15 |Clarity : IF |Color : G |Polish : EX |Symmetry: EX |Flourescence: None |Culet: Medium |Table%: 56.00 |Depth%: 62.70 |L/W: 0.99 Loose diamonds 5173098696 Description A Round 3.14 Ct G color diamond with VS2 clarity. Measures 9.32 x 9.38 x 5.84 mm. VM-0385 Features Shape : Round |Cut : Ideal |Carat : 3.14 |Clarity : VS2 |Color : G |Polish : EX |Symmetry: EX |Flourescence: None |Culet: Medium |Table%: 58.00 |Depth%: 62.40 |L/W: 0.99